01
OKT
2015

A Magyar Népmese Napja óvodánkban

Szeptember 30-án, Benedek Elek, a “nagy mesemondó” születésnapján ünnepelik Magyarországon a Magyar Népmese Napját. Ez alkalomból óvodánkban Gáber Attila – a Misina Táncegyüttes művészeti vezetője – mondott el egy magyar népmesét, népdallal, népi hangszereken való zenéléssel színesítve, melybe a gyerekeket is bevonta. A mesélést vidám, “gyermek-táncházzal “zárta.

” A mese nem elvezet a valóságtól, mint sokan gondolják, hanem odavezet hozzá, mélyre vezet a lelki valóság tartalmaiban, legyen szó szeretetről és gyűlöletről, a fent emlegetett életről és halálról, jóról és rosszról, küzdelemről. “
/ Vekerdy Tamás /

” Jézus tanítványa voltam. Gyermekhez lehajoltam. A szívemhez felemeltem. Szeretetre így neveltem.”
/ Benedek Elek /

 

DSC04516

 

DSC04519

 

DSC04522

 

DSC04524

Szöveg és fotók: Juhos Szilvia

KÉPGALÉRIA