16
FEB
2020

Csorba Győző Versmondó Verseny

Iskolánk az idei tanévben negyedik alkalommal rendezte meg a Pécs, Baranya megye és a Pécsi Egyházmegye középiskolás diákjai számára meghirdetett Csorba Győző Versmondó Versenyt. Február 14-én, pénteken versekkel, verselő diákokkal és felkészítő tanáraikkal telt meg a Papnövelde utcai épület Díszterme.

Barcza Péterné és Bayer Ildikó a diákokat várja

A vers ünnepe a tanárok öröme is!

Versenyzők, közönség – a hátsó sorban a vendéglátók

Megnyitó – Tolnay Barnabás zongorajátékával

A diákokat és tanáraikat Tóth László, a PEM oktatási irodájának főmunkatársa, dr. Bánkuti Gábor történész, a PTE-BTK docense, a Pécs8 program vezetője és Pintér László, a Csorba Győző Társaság titkára, a költő hagyatékának gondozója köszöntötte.

A négytagú zsűri a következő díjakat adta ki:

I. helyezett: Kőrösi Áron, Leőwey Klára Gimnázium / tanára: Probszt Réka


II. helyezett: Szemelyácz Hanna, Leőwey Klára Gimnázium / tanára: Braun Mónika


III. helyezett: Bocz Benedek, Szent Mór Iskolaközpont / tanára: dr. Lomb Éva

Különdíjasok:

Borza Márk, Pécsi Református Kollégium Gimnáziuma és Szakgimnáziuma /tanára:
Téczelyné Balázs Zsuzsa

 – 

Horváth Barbara, Szent Mór Iskolaközpont /tanára: Szakács Emília

 –

Nikolics Patrik, Pécsi Művészeti Gimnázium és Szakgimnázium / tanára: Rigóné Hódi Hajnalka

 –

Nyári Gáspár, Pécsi Művészeti Gimnázium és Szakgimnázium / tanára: Pánczélné Varga Adrienn

Szeretettel gratulálunk a verseny valamennyi résztvevőjének és a felkészítő tanárkollégáknak!

Köszönjük a zsűri munkáját!

Stubendek Katalin – színművész, PNSZ

Halmai Tamás – költő, irodalmár

Minárik Tamás – az ANK Gimnáziumának igazgatóhelyettese, Kazinczy-díjas magyartanár,
a zsűri elnöke

Bozsoki Petra – a Jelenkor munkatársa, irodalmár

Köszönettel tartozunk a Szent Mór Iskolaközpontnak és a Pécs8 programnak a verseny szponzorálásáért, valamint a Csorba Győző Társaságnak és a Magyartanárok Egyesületének a szakmai támogatásért; a fotókért Velner Eszternek, a vendégfogadásban való tevékeny segítő munkájáért a 8. b osztály lánycsapatának (Csiszár Tímea, Dobszai Csilla, Gergely Anna, István Lea, Kovács Dorka, Timár Zsófia).

Pécs, 2020. február 15.

A Humán Munkaközösség versenyszervező csoportja:

Abainé Dévényi Zsuzsanna
Barczáné Kőrös Ágnes
Bayer Ildikó
Gyetvainé Szenczi Erika
Lomb Éva
Nagy Éva Anna
Pintér Ábel
Szakács Emília
Takács Dóra Katalin