Június 8-án a 9. és 10. osztályos természettudomány orientációs diákokkal egy rövid tanulmányi kiránduláson vettünk részt, mely során a Tettyét bejárva tanulmányoztuk a Mecsek hegység geológiáját. Kiemelten fontosnak tartjuk, hogy a földrajzi környezet adta lehetőségeket kihasználjuk, így a diákjaink elsőkézből ismerkedjenek meg a tanórákon feldolgozott jelenségekkel.
A túra során iskolánktól a Tettye téren keresztül a Balázs-kilátóba jutottunk el, ahonnan gyönyörű látvány tárult elénk: Pécs városa és a Pécsi-síkság, háttérben a Villányi-hegységgel és a horvát Papukkal. A kilátóban megvizsgáltuk a Mecsek földtanát ábrázoló térképet. Ezt követően Fábián Bence tanár úr tartott interaktív előadást, melyből a diákok a hegység földtörténetéről, éghajlatáról és geológiájáról szerezhettek összefüggő ismereteket; majd Jakab Balázs tanár úr ismertette röviden a hegység növény- és állatvilágát. Örömmel ajánljuk mindenkinek, hogy ismerje meg és fedezze fel a Mecseket, e rendkívül sokszínű hegységet!
