Az év végi időszakra tervezett alsós mesetábor mindig kedves színfoltja a Szent Mór Iskolaközpont életének. Az idei esemény június 13-ára esett, amikor 5 csapat ajándékozta meg műsorával az alsó tagozatos tanulóközösséget.
Idén még jobban beépült a felkészülésbe, a tervezésbe és a produkciókba a zenetanulók, hangszerjátékosok által nyújtott lehetőség, így remek dramaturgiai lehetőségnek látszott, hogy hangulatteremtő kis zenei betétek színesítsék a műsort, vagy éppen szinte a tökéletességig felidézzék egy-egy ismert jelenet hangulatát (Pl. Mazsola.)
Az elsőként fellépő csapat kifejezetten zenei megnyilvánulásával, csodálatos összjátékával érdemelte ki a nagy tapsot; nevezetesen a 4.a) osztályzenekara egy Magyar táncot adott elő a „Pozsonyi Kézirat”-ból, Stangl-Bokor Viktória ütőtanár vezetésével.
Ezután a „Brémai muzsikusok” kedves meséjét adta elő a 2.b) osztály közössége. Novotnyné Pukli Annamária csapata bátor dramaturgiával, magabiztos tudással – és nagy sikerrel – szerepelt. Azért volt élvezetes, mert a gyerekek igen jól megtanulták, és maguk és élvezték a kedves szereplők karaktereinek megszólaltatását, a mese „drámai” hangulatának átadását.
A 2.c) osztály Kasler Zsuzsanna vezetésével igazi értéket és nagy gyönyörűséget szerzett fellépésével. Neuwirt Annamária koreográfiájában Hajdúsági játékok és táncok kerültek bemutatásra. A gyönyörű, egységes népi ruhában fellépő csapat még a fürgébb mozgás közben is ízlésesen és szépen énekelt, a játékok előadása pedig szakmailag is bármilyen színpadon megállta volna a helyét. Ez a munka és színvonal hihetetlenül összehozza az osztályközösséget, és a gyerekeket igényességre, nemzeti öntudatra neveli.
Bálint Ágnes nevét hallva máris mosolygunk, hiszen mindenki tudja, hogy gyerekeknek írt meséi, történetei úgy nevelnek, hogy közben remekül szórakozunk, és észre sem vesszük, hogy „irodalmi – pedagógiai manipuláció” részesei vagyunk! Most is ez történt, amikor a Mazsola és Tádé történetét láthattuk a 4.b) osztály előadásában, kiváló zenei közreműködéssel. Trombita fanfár vezette fel az eseményt, majd a Mazsola c. filmsorozat ismert zenéjét hallhattuk marimbán, ahogy kell. A történethez kapcsolódó hangeffektusok, átvezető zenék is a feldolgozó ötletességét, a zeneiskolások felkészültségét dicsérik. A kitűnő előadásból azt is megtudtuk, hogy aki lusta segíteni egy diós sütemény elkészítésében, az nemigen érdemli meg, hogy kapjon belőle… Mindezt Steiner Eszter osztályfőnök varrta egybe ötleteivel, türelmes munkájával.
Papp Zoltánné 3.b) osztálya mindjárt két mesét is vállalt. Egyik volt a „Lázár Ervin: Vacskamati virágja” az író szokásos szójátékaival, humoros szövegével, nevelő célzatú témájával.
A másik, egyben a délelőtti előadás utolsó produkciója Fésűs Éva meséje volt, a „Mese az elveszett muzsikáról”. Itt aztán bemutathatta a csapat, hogy mennyire szeret és tud énekelni, és milyen örömmel tud együtt játszani.
Itt ragadnám meg az alkalmat, hogy gyerekeknek, tanítóiknak, szüleiknek, zenetanáraiknak egyaránt megköszönjük mindazt az áldozatos munkát, amelyet ezért a szép délelőttért tettek!
–
KÉPGALÉRIA
Gyöngyösi István fotóiból