Nagy örömmel készültünk 17. Művészetek Napja rendezvényünkre. Művészeti közösségeink számtalan próbán át gyakorolták műsorukat az idei bemutatkozásra, a képzőművészeti műhelyekben is hónapok óta lázas munka folyt azért, hogy méltó módon váljék láthatóvá ügyességük, tudásuk.
A Pécsi Nemzeti Színház 7. alkalommal fogadott minket, a vezetőség ill. a dolgozók mindig nagyvonalú támogatást nyújtanak nekünk a minél tökéletesebb előadás létrehozásához.
Úgy érezzük, hogy nem okoztunk csalódást idén sem annak a sok száz vendégnek, akik eljöttek megnézni műsorunkat.
Elsőként Nagy Andrea igazgató lépett a mikrofonhoz, és köszöntötte a jelenlévőket. Örömmel említette, hogy intézményünk első 25 évében milyen folyamatos mennyiségi és minőségi változáson ment keresztül. Ezután a Művészetek Napja eseményünk kialakulásának történetéről is beszélt.
Köszönetét fejezte ki a színház vezetőségének és dolgozóinak.
Kellő felüdülést kívánt szülőknek, nagyszülőknek, pedagógusoknak – kérve, hogy most ne izguljanak a gyerekeikért, hanem próbáljanak belefeledkezni az előadásba, hiszen „A zene mindenkié” – Kodály Zoltán szavaival élve.
Domonicsné Nagykéry Zsuzsanna a művészeti tagozat nevében köszöntötte a közönséget. Ezután Dr. Udvardy György megyéspüspök úr levelét olvasta fel. Ebben a főpásztor nagy szeretettel köszönti a résztvevőket, büszkén gondol az iskola ifjú művészeinek tevékenységére. „A szépségnek, akárcsak az igazságnak – Isten a forrása. Azok a művészetek, melyek a szépségnek szentelik magukat, egy különleges úton vezetnek el bennünket az Istenhez. Szeretnék köszönetet mondani a felkészítő tanároknak, akik a tehetségek támogatásával hozzájárulnak a gyermekek feltöltődéséhez. A művészetben feltárul mindaz, amit az ember nem képes szavakban kifejezni. Általa Isten teremtő tevékenységét közelíthetjük meg, és megtapasztalható, emberi arcot kaphatnak a lelkünk mozzanatai, így örömmel ajándékozva meg bennünket.„ Főpásztori áldását adja munkánkra, életünkre.
–
Ezután indult a kétféle művészeti tevékenység reprezentálása – zenélő közösségeink hangversenyével, közben pedig művészeti műhelyeink munkáiról készült filmek bemutatásával.
Kórusaink és zenekaraink:
Kicsinyek Kórusa – Sándorné Kiss Gabriella és Gyöngyösi István vezetésével
–
B-Szolfézs Kamarakórus – Kopjár Anikó vezetésével, tanári kamarazenekar támogatásával, művészeti műhelyek festményeinek kivetítésével
–
Nagykórus – Stauróczky Balázs vezetésével, Papp Ágoston zongorakíséretével
–
Vegyeskar – Stauróczky Balázs vezetésével
–
Egyesített Kórus
–
Ében Fafúvós Együttes – May Viktória vezetésével
–
Ritmusvarázs Ütőegyüttes – Stangl-Bokor Viktória vezetésével, Kerekes Zora közreműködésével
–
Vonószenekar – Stauróczky Balázs vezetésével
–
Gitárzenekar – Pétery Tibor vezetésével
–
Rézangyalok és Rézangyalkák Fúvószenekar – Vucseta László vezetésével
–
Néptánc – a 3.c) Néptánccsoportja – Kasler Zsuzsanna vezetésével, Gyöngyösi István citerakíséretével
–
Művészeti műhelyeink és vezetői
Egy projektfilm is bemutatásra került; Találkozások – művésztelepek, művészcsoportok az idő sodrásában címmel.
A filmek összeállítója és zenei szerkesztője Gyöngyösi István.
–
Mellékletek:
KÉPGALÉRIÁK:
Timkó János Pál és Gyöngyösi István fotóiból
VIDEO:
–